Evimiz bizim için hayatımızın en önemli unsurudur. Kendimizi huzurlu, mutlu ve güvende hissettiğimiz yegane yer olan evimizin dekorasyonu oldukça önemlidir. Doğru yapılan dekorasyon sayesinde hem yaşam alanımızı gereksiz detaylardan arındırır hem de büyük ölçüde ferahlık sağlarız. Doğru yapılan dekorasyonla küçük metrekareli evler bile oldukça ferah ve geniş bir görünüme kavuşabilir. Doğru dekorasyon ise doğru duvar kağıdı seçimiyle başlar.

Salon, oturma odası ya da yatak odasındaki 3 duvarda pastel renkte bir boya varsa geriye kalan 1 duvara bu renkler ile uyumlu bir duvar kağıdı seçmelisiniz. Bu seçimi yaptığınız andan itibaren günümüz trendini yakalamış olacaksınız. Ayrıca bu işlemi yapmak için evdeki mobilyaları alt üst etmek zorunda da kalmayacaksınız. Çünkü 3 boyutlu duvar kağıtları gelişen teknoloji sayesinde kendinden yapışkanlı kaliteli materyalden üretiliyor.

Oturma odanızda 3 boyutlu duvar kağıdı kullanacaksanız odanızdaki mobilya ve aksesuarlarla bütünleşen bir duvar kağıdı seçmeniz gerekmektedir. Bu durumda da dekoratif duvar kağıtları kullanmak akılcı ve pratik bir çözüm olacaktır.

3 Boyutlu Duvar Kağıdının sağladığı kolaylıkla artık evinizi istediğiniz gibi dekore edebileceksiniz. Hem eşyalarınızı alt üst etmenize gerek kalmayacak hem de odanızda oluşturacağınız derinlik sayesinde misafirlerini şaşırtacaksınız.

Üç Boyutlu Duvar Panelleri Uygulama Aşamaları

İlk olarak uygulayacağımız alanı seçiyoruz ve panellerin boyutuna göre ölçerek gerekli işaretlemeleri yapıyoruz. Eğer panellerin köşeleri pürüzlü ise zımpara ile temizliyoruz.

İkinci aşama olarak 3 boyutlu duvar panelleri duvara yapıştırılacak köşelerine ve iç kısımlarına silikon yapıştırıcıyı sürerek ilk paneli duvara yapıştırıyoruz. Kullanmak isterseniz aralarda 2 mm boşluk kalması için plastik artılar kullanarak, ( boşluk kalmaması için kullanmasanız da olur ) diğer panelleri sırasıyla duvara yapıştırıyoruz.

Üçüncü aşama, panellerin aralarını silikon ile doldurup elimizle çekerek kapatıyoruz ve panellerin üzerine astar boyası sürüyoruz. Bu işlemden sonra 2 saat kadar bekliyoruz.

Dördüncü aşama, akrilik boya ile istediğimiz renge panelleri boyuyoruz. Kuruması için 2 saat daha bekliyoruz.

Son olarak da 2. kat akrilik boyamızı panellerin üzerine uyguluyoruz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü