Alçıpan üzerine duvar kağıdı kaplanır mı?

Alçıpan üzerine duvar kağıdı kaplanır mı? hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Alçıpan malzeme ile ilgili olarak yayınladığımız hemen her makalemizde bu malzemenin dekorasyon dünyasında bir çığır açtığını, hayatı kolaylaştıran, bulunduğu mekanların güzelliğine güzellik katan harika bir buluş olduğundan sıklıkla bahsederiz. Hakikaten de durum budur, hatta bu övgüler bu malzeme için belki de azdır bile, zira bu gün modern mekanların bir çoğunun asma tavanlarında bu yapı malzemesi kullanılıyor. Birbirinden şahane alçıpan asma tavan modelleri bir çok mekanda boy gösteriyor.

Alçıpan, çeşitli tasarımlar yapabileceğiniz çok hafif ve iddiasız bir malzemedir. Bu sadece fonksiyonel alanların ayrıldığı hafif bir bölüm değil, aynı zamanda gerçek alçıpan mobilya da olabilir. Pek çok mal sahibi, ucuz oldukları ve kendi elleriyle gerçekleştirilebilecekleri için bu tasarım çözümlerine yönelirler.

Ancak, alçıpanın basit kar beyazı yüzeyi genellikle iç mekanda çok basit ve ucuz görünüyor, bu yüzden işlenmesi gerekiyor. Neyse ki, Bu malzeme, duvar kağıdının boyanmasına veya yapıştırılmasına olanak sağlar. Düzgün seçilmiş tuvallerin yardımı ile alçıpan konstrüksiyona özel bir çekicilik ve tam bir görünüm verebilirsiniz.

Duvar kağıdı uygulaması için alçıpanlı alana, alçı çekilmesi astar sürülmesi önerilir.

Zemin tabakası, macunun alçıya daha iyi ve daha güvenilir yapışması için gereklidir. Ayrıca bu hazırlık çalışması sayesinde, alçıpan küf veya küf oluşumundan korunacaktır. Bugün, çoğu yüksek kaliteli akrilik astarlara dönüşüyor, ancak mağazalarda birçok seçenek bulabilirsiniz. Modern bir alıcı, bağımsız olarak karıştırılması gereken hazır primer veya toz astarı satın alabilir. Gelecekteki yapıştırma duvar kağıdı için astar alçı yüzeyi genellikle geleneksel bir fırça kullanılarak yapılır. Bu çalışmalar sırasında, karışım tabanın yüzeyine eşit olarak dağıtılır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü