Islak mekan olmasına rağmen banyonuzda duvar kağıdı kullanmanın püf noktalarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Tropikal desenli kağıtlar ile banyoda mevsime de uygun bir hava yakalayabilirsiniz.

Zarif çiçeklerden, son yılların gözdesi tropikal desenlere kadar duvar kağıtları, banyonuza stil katmanın hızlı ve kolay yollarından biri olabilir. Ayrıca kolaylıkla sökülebilen kendinden yapışkanlı kağıtları da bu hacimde kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdı banyoda kullanım için uygun mu?

Duruma göre değişir. Banyonuz uygun şekilde havalandırılmışsa, bir penceresi ve/veya havalandırmayı sağlamak için yeterli bir aspiratörü varsa, duvar kağıdını banyonuzda kullanabilirsiniz. Ancak yine de su ile doğrudan temastan uzak tutun.

Duşun içinde duvar kağıdı kullanmak doğru mu?

Hayır. Eğer çok isterseniz duvar kağıdı gibi görünen ve fayanslarla ilgili harç sorunlarına sahip olmayan % 100 su geçirmez duvar kaplamaları kullanabilirsiniz. Bunlar pahalıdır ve uzman kurulumu gerektirir. Daha ucuz bir seçenek, duş kabininin camının dışta kalan tarafında duvar kağıdı kullanmak olabilir.

Banyonun tüm duvarlarında kağıt kullanabilir miyim?

Evet, banyonuzda düzgün duvarlarınız olduğu sürece her yerinde duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ancak su ile duvar kağıdınız arasında yine de 60 cm’lik bir mesafe bırakmaya dikkat edin. Banyoların genelde küçük mekanlar olduğunu göz önünde bulundurarak, eğer tüm duvarlarda kağıt kullanacaksanız yoğun desenleri tercih etmeyin.

Banyoda Duvar Kâğıdı Kullanımı Uygunluğu ve Dikkat edilmesi Gerekenler

Yüksek nem oranı ve farklı hava durumlarına sahip banyo, duvar kâğıdı gibi konular için evimizin hassas bölümüdür. Bu sebepledir ki bu konuya kesin gözüyle bakıyorsak eğer bir takım dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bunlardan bazıları ise şöyledir:

İşe banyonun ısı ayarıyla başlamak gerekir. Banyoyu evimizdeki diğer odaların ısı ayarına denk getirebilmek için havalandırma ve aspiratör seçeneklerinden faydalanabiliriz. Bu sayede nem ve ısı ayarı dengede olacağı için duvar kâğıdının herhangi bir yerinde kendini bırakma gibi bir durumla karşılaşılmayacaktır.

Isı ayarının ayarlanması aşamasından sonra gelelim bir diğer maddeye yani seçeceğimiz duvar kâğıdının türüne.  Isı ayarları normal seviyede diye diğer odalarda kullanılan duvar kâğıdından kullanmayacağız ebetteki. Çünkü duş aldığımız ve banyo temizliği sırasında bolca kullandığımız suyun sık sık duvar kâğıdına temas edecek olmasından dolayı buna uygun duvar kâğıdı seçimi yapılmasında fayda olacaktır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü