En boy ölçüsü alınmış duvardaki ölçülere göre duvar kağıdı kesim işlemi yapılmalıdır aslında bu noktada ilk aşamadaki duvar kağıdı 2 işlemidir. Önemli olan bu noktada duvar kağıdı kesim işlemi düzgün desen hesaplanarak yapılmış ise uygulama kısmı daha kolaydır.
Zira ustaların en çok zorlandığı nokta duvar kağıdını kesmektir desen aralıkları kadın cinsine modelini şekline göre değişmektedir.
Kimi desenler vardır 10 santim de 1 kendini tekrar eder kimi desenler vardır yetmiş santim de 1 kendini tekrar eder.
Bu sebepledir ki muhakkak duvar kağıdı kesilmeden önce ters çevirip desen aralıkları ölçülmelidir.
Desen aralıklar ölçülerek duvar ölçüsü ile hesaplanarak kaç santimde bir duvar kağıdının kendini tekrar edecek ölçülmeli bu yönde duvar kağıdı kesilmelidir.
Aksi takdirde ölçmeden hesap etmeden keserseniz duvar kağıdı muhakkak uygulama esnasında sizlere sorun çıkartacaktır.
İşim finaline gelindiğinde gibi akdeniz’de duvar kağıdında desenler birbirini tekrar etmeyecektir ve uzaktan bakıldığında yekpare bütün bir görüntü oluşturmayacaktır.
Buda amatör bir kişinin duvar kağıdı uygulaması yaptığının ispatı olacaktır.
Deneyimli bir şekilde bu yönde daha emin daha temkinli bir çalışma gerçekleştiren duvar kağıdı ustası öncelikle duvarların ölçüsünü alır duvar kağıdındaki desen aralıklarını ölçer.
Bu ölçülere sadık kalarak kendisine kaç boy duvar kağıdı gerektiğini sana hesap var ve duvar kağıdını keser kesim işlemi bittikten sonra zaten yapıştırma kısmı bir duvar kağıdı ustasına göre işin en kolay kısmıdır.
Tabii ki bu noktada köşe kiriş kolon gibi detaylar desenli kağıt yapımı işleminde zorlayacak noktalardır.
Duvar kağıdı ustası bu noktada buralarda hesaplayarak desenli duvar kağıdı nasıl yapılır desenli duvar kağıdı bizim yaptığımız çalışmalar içerisinde en zor olan ve amatörlerin yapamayacağı bir uygulamadır yaparlarsa da muhakkak sorun çıkacaktır.
Çünkü duvar kağıdı işleri içerisinde en zor meşakkatli en çok hesap kitap gerektiren uygulama desenli duvar kağıdını uygulamadır.
zira bu noktada birçok detay ve birçok püf nokta vardır dikkat edilmesi gereken bunlardan başlıcaları desenli aralıklarını hesaplama hesaplanan desen aralıklarına göre en boy ölçüsü alınmış duvar kağıdı yapılacak yüzeyde hesap etmektir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü