Duvar kağıdı desenleri nelerdir?

Duvar kağıdı desenleri nelerdir hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Vinil, tekstil tabanlı vinil, simplex duvar kağıtları, emboss duvar kağıtları ve boyanabilir duvar kağıdı modelleri gibi birçok farklı malzemeden üretilen duvar kağıtları, evlerin dekorasyonunda karakter belirleyen bir unsur haline geldi. Cesur renk seçimleri, büyütülmüş muhteşem fotoğraflar, dijital baskı sayesinde kusursuz görünüm, değişik efektler, el boyaması gibi görünen modeller ve daha birçok enteresan tasarım bulmak mümkün. Tarzınız ister klasik isterse de modern olsun, ister etnik desenlerden hoşlanın isterse de grafik desenlerde, ya da romantik, kırsal, urban, pop art gibi farklı bir dekorasyon anlayışınız olsun, beğenilerinize de hitap eden, mobilyalarınız ile uyum sağlayan, evin karakterini belirleyen bir duvar kağıdı modeli bulabilirsiniz.

Son dönemlerde tekrar hayatımıza giren ve duvarları dekore etmenin en güçlü yöntemlerinden bir olan duvar kağıtları artık binlerce farklı desen ve renkte, her zevke ve dekorasyon prensibine uygun şekillerde tasarlanıp imal ediliyor. Eskiden duvar kağıtları odanın dört duvarına birden kaplanır, mekanın tek düze olmasına neden olurdu. Seçenekler de şimdiki kadar fazla değildi. Oysa günümüzde duvar kağıtların desen ve hatta malzemeleri çeşitlendi ve duvar kağıtları odanın mobilyalarına ve genel tarzına uygun bir şekilde, genelde odanın yalnızca bir duvarına kaplanarak göz alıcı bir tasarım unsuru haline geldi. Öyle ki, bazı duvar kağıtları bir odanın en dikkat çekici, odanın genel havasını belirleyen bir dekor dahi olabiliyor.

Duvarlarınızda ufak pürüzler varsa büyük desenli ve/veya kabartmalı ürünleri tercih etmelisiniz, zira ince kağıtlar ve küçük desenler pürüzlerin dikkat çekici olmasına neden olabilir. Öte yandan, duvarlarınızda kabarmış sıvalar veya çatlaklar varsa, bunları düzeltmek gereklidir. Kötü durumdaki bir duvarı duvar kağıdının ardına saklamaya çalışmak iyi bir sonuç vermez. Kabarmış sıvaları döküp temizlemeli, varsa çatlaklarla birlikte alçı ile kapatmalısınız.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü