Duvar kağıdı leke tutar mı?

Duvar kağıdı leke tutar mı hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda esaslı bir değişim istiyorsanız son yılların gözdesi duvar kağıdı ile evinizde köklü bir değişim yapabilirsiniz. Boya badana ile yapabileceğiniz değişimin, artık sıradanlaşması duvar kağıdının evinizde yeni bir hava oluşturması için harika bir fırsat.

Odanıza daha hareketli bir görünüm kazandırabilmek için duvar kağıdı yaptırmak istediğinize karar verdiniz. Öncelikle duvarlarınızın pürüzsüz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Pürüzlü ve kabarık duvarlara duvar kağıdı tam olarak yapışamaz ve bu da istediğiniz sonuca ulaşmanızı engeller. Eğer duvarlarınız pürüzsüzse gönül rahatlığıyla duvar kağıdı seçme aşamasına geçebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda son  yılların en gözde parçalarından biri olan duvar kağıdı, seçim yaparken hassas olunması gereken bir parçadır. Binlerce renk ve desen skalası bulunan duvar kağıtları, her zevk ve her dekorasyon tarzına yöneliktir.

Koridorlar eskimeye ve yırtılmaya daha müsaittir, dolayısıyla daha ağır ve sağlam duvar kağıtları tercih edilebilir. Yine aynı şekilde, banyo ve mutfaklar için, buhar ve nemli şartlara dayanıklı, kolay temizlenen vinil tasarımları seçmek daha uygun olacaktır.

Duvar kağıtları zaman zaman lekenebilir. Ancak silinebilir duvar kağıtları sayesinde kolaylıkla bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Duvar kağıdı ürün yapısına göre silinerek temizlenebilir. Ürün etiketinde silinebilirlik özelliğini gösteren semboller yer almaktadır. Talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir, hatta bazı ürünleri gerektiğinde yumuşak bir fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz. Olası kirlenmelerde kirliliğin yoğunlaşması beklenilmeden sünger veya yumuşak bez kullanılarak hafifçe silinmelidir. İstenen sonucun alınması için ürün etiketinde yer alan talimatlara uyulmasını tavsiye ederiz.

Duvar kağıdı temizliğinde ağartıcı, leke çıkartıcı özelliğini arttıran ağır kimyasallar içeren deterjanlar kullanılmamalıdır. Temizlemede sıvı sabunlar, tercihen en doğal temizleyici olan arap sabunu önerilir.

Duvar kağıdını silme işi ancak duvar kağıdı ustasının işi bitince ve kuruma süresi tamamen geçince yapılmalıdır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü