Duvar kağıdı mı boya mı?

Duvar kağıdı mı boya mı sorusu hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dekorasyon sürecinde karar verilmesi zor noktalardan birisi de alanda duvar kağıdı mı yoksa boya mı kullanılması gerektiğidir. Bu seçimde herkesin kafasında net bir cevap olmamasının temel nedeni iki uygulamanın da kendine özgü avantajları olmasından kaynaklanır.

Ancak duvar kağıdı mı boya mı sorusunun cevabı kesinllikle duvar kağıdı. Uygulaması tüm daireniz için sadece bir gün sürmektedir bu bile tercih nedeni olmaktadır. Bunun yanı sıra satın aldığınız kaliteli bir duvar kağıdı 15 yıldan fazla kullanılabilir.
Maliyet hesabı yaptığınızda boyadan daha ekonomik olduğunu görürsünüz bunun yanı sıra çok şık mekanlarınız olur ve mekanlarınızın değeri artacaktır.
İnşaat firmaları bu sebeple boyadan vazgeçerek duvar kâğıdına yönelmişlerdir.

Boya sıradandır. Üzerinde desen gölge barındırmaz, Duvar kağıdına göre fazlaca estetik olduğu söylenemez. Mobilya ve dekorasyonunuz ile tek uyum sağlayacağınız nokta rengidir. Pek fazla ihtişamı yoktur.

Boya tercih ettiğiniz zaman düz bir renge ya da birkaç rengin kombinasyonuna evet derken duvar kağıdı tercih ettiğinizde desen ve renk seçimi noktasında sonsuz seçeneğiniz vardır. Son yıllarda baskı yapılabilen duvar kağıtları ile birlikte fotoğrafları bile duvar kağıdı olarak kullanmak mümkün. Boya seçtiğiniz zaman da biraz hareketlilik ve desen isterseniz belirli desenlere sahip fırçalar, stencil uygulamalar ile farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Boya kullanımında sınırlar tamamen yaratıcılık ve beceri ile sınırlıdır. Duvar kağıdında ise seçenekleriniz zaten tek tek inceleyemeyeceğiniz kadar çoktur.

Duvar kağıdının avantajlarından bir tanesi evinize estetik hava katmasıdır. Doku desen gibi farklılıklar yaratması en çok tercih edilme sebeplerindendir.

Duvar kağıtları ekonomik ve kolaylıkla silinebilir özelliktedir, hijyenik olduğu için çok tercih edilir. Evlerinizde ısı ve ses yalıtımı kullanmak istiyorsanız mutlaka kullanmalısınız.

Gelişen teknoloji ile birlikte suya ve neme dayanıklı duvar kağıdı üretimi yapılmaktadır. Bu noktada duvar kağıtları her alanda kullanılabilir olma özelliğine sahiptir.

 

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü