Duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

Duvar kağıdı nasıl değiştirilir hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda son  yılların en gözde parçalarından biri olan duvar kağıdı, seçim yaparken hassas olunması gereken bir parçadır. Binlerce renk ve desen skalası bulunan duvar kağıtları, her zevk ve her dekorasyon tarzına yöneliktir.

Mekana şıklık katan en önemli detaylar arasında yer alan duvar kağıdı, birçok farklı kalitede kullanıma sunulur. Her duvar kağıdı farklı bir dokuda ve kalitededir. Bu faktörler sebebiyle ürünün kullanım süresi, uygulaması ve temizlik yöntemleri de oldukça değişkendir. Dolayısıyla duvar kağıdı satın alırken iyi bir araştırma yapmak ve özellikle ürünün uygulanması ve temizliği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Çok farklı türde duvar kağıdının olması, çoğu zaman kafa karışıklığına ve yanlış kararlara sebep olabilir. Dolayısıyla duvar kağıdı seçmeden önce, ürünü hangi odada kullanacağınıza, desenine, rengine önceden karar vermeniz gerekir. Ayrıca duvarın yapısı da duvar kağıdına uygun olmalıdır.

Duvar kağıdını uygulamadan önce eğer duvar alçı ve çimento halindeyse, bu durumda duvara 24 saat öncesinden alçı macunu uygulamanız gerekir. Bu işlem sayesinde duvar, alçı tarafından korunur ve kağıdın sökülmesi aşamasında zarar görüp, yıpranmasını engeller. Duvarlar hali hazırda boyalıysa, bu durumda duvarın üzeri deterjan yardımıyla silinmeli ve iyice durulanmalıdır.

Yeni bir duvar kağıdı için eskisini çıkarırken, bu işlem için özel olarak üretilmiş olan duvar kağıdı sökücülerden yararlanmanız gerekir. Bu cihazlar sıcak su ile sulandırılarak kullanılır. Fakat bazı duvarlarda kağıt kuru kaldığı için çıkmayabilir. Bu durumda ise buharlı duvar kağıdı sökücülerden yararlanmak doğru bir tercih olacaktır.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü