Duvar kağıdı nasıl uygulanır?

Duvar kağıdı nasıl uygulanır hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Duvar kağıdı uygulanacak yüzeyde delik ve çatlakların olmadığından emin olunmalıdır. Duvar kağıtlarının yapılacağı mekanda duvarlara ve tavana ait tadilat işlemlerinin ve ayrıca tavan boyası, yağlı boya ve kartonpiyer uygulamalarının bitirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Masif parke uygulaması öncelikle yapılmalıdır. Laminat / lamine parkeduvar döşenmesi duvar kağıdından sonra yapılabilir. Mekandaki elektrik priz / anahtarları iç aksamlarının takıldığından emin olunmalıdır. Süpürgeliklerin duvar kağıdı uygulamasından sonra yapılması önerilir.

Eğer nemli süngerle silinebilen bir duvar kağıdı kullanıyorsanız, genel duvar kağıdı yapıştırıcısı yeterli olacaktır. Eğer vinil, kalın kabartmalı veya hasır duvar kağıdı kullanıyorsanız, bu duvar kağıtlarına özel yapıştırıcılardan almalısınız. Elbette eğer kendinden yapışan bir duvar kağıdı kullanıyorsanız yapıştırıcıya gerek yok.

İşe başlayacağınız duvarın boyunu ölçün. 5-10 cm kesme payı bırakarak ve makasınızı kullanarak ilk kalıbı kesin. Ek yeri gerektirmeyen kağıtlarda, diğer kalıpları da ilk kalıba göre ölçerek önceden kesebilirsiniz. Ek yeri gerektiren kağıtlarda ise hata yapmamak için kalıpların yapıştırıldıkça kesilmesi daha iyi olur. Her bir kalıba ek yerinin yüksekliğini ekleyerek yönünü işaretleyin. Duvar kağıdını yapıştırma işlemine bir pencereden başlayın ve aynı yönde ilerleyerek odayı tamamlayın.

Duvarın üst kısmından başlayın ve kalıbı ikiye katlı şekilde tutun. Kalıbın kenarını daha önceden çizmiş olduğunuz çizgiye denk getirin ve duvarın üst kısmından 3 ila 5 cm taşmasına izin verin. Kalıbı duvara yapıştırın ve fırça veya kuru bir bez yardımıyla ortadan kenarlara doğru üzerinden geçerek hava kabarcıklarını düzeltin. Daha sonra kalıbın diğer yarısını da açın, duvar kağıdının üst kısmını ellerinizle destekleyerek kaymasını önleyin. Alt kısmı da yapıştırın.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü