Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

Duvar kağıdının seçiminde zevkinize uygun olmasının yanısıra uygulanacak oda ve duvarların durumu da önemlidir. Örneğin oturma odası, yatak odası, koridor gibi kuru alanlar için her tür duvar kağıdı kullanılabilir. Ama banyo, tuvalet, mutfak gibi nemli alanlarda vinil gibi bu nemi kaldıracak ve sabunla silinebilecek bir duvar kağıdı seçmenizi öneririz. Ayrıca, eğer duvarlarınız pürüzlüyse, kalın kabartmalı, kağıt veya ekspanse ve yoğun desenli duvar kağıtları daha iyi durur.

Duvarın üst kısmından başlayın ve kalıbı ikiye katlı şekilde tutun. Kalıbın kenarını daha önceden çizmiş olduğunuz çizgiye denk getirin ve duvarın üst kısmından 3 ila 5 cm taşmasına izin verin. Kalıbı duvara yapıştırın ve fırça veya kuru bir bez yardımıyla ortadan kenarlara doğru üzerinden geçerek hava kabarcıklarını düzeltin. Daha sonra kalıbın diğer yarısını da açın, duvar kağıdının üst kısmını ellerinizle destekleyerek kaymasını önleyin. Alt kısmı da yapıştırın.

Diğer kalıpları da önceden yapıştırdığınız kalıbı hizalayarak yapıştırın. Kalıpların kenarlarının denk gelmesine dikkat edin. Hata olması halinde, en son yapıştırdığınız kalıbı kaldırın ve kenarlar denk gelecek şekilde yeniden yapıştırın.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü