Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır?

Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Duvar kağıdının seçiminde zevkinize uygun olmasının yanısıra uygulanacak oda ve duvarların durumu da önemlidir. Örneğin oturma odası, yatak odası, koridor gibi kuru alanlar için her tür duvar kağıdı kullanılabilir. Ama banyo, tuvalet, mutfak gibi nemli alanlarda vinil gibi bu nemi kaldıracak ve sabunla silinebilecek bir duvar kağıdı seçmenizi öneririz. Ayrıca, eğer duvarlarınız pürüzlüyse, kalın kabartmalı, kağıt veya ekspanse ve yoğun desenli duvar kağıtları daha iyi durur.

Duvar kağıdı uygulanacak yüzeyde delik ve çatlakların olmadığından emin olunmalıdır. Duvar kağıtlarının yapılacağı mekanda duvarlara ve tavana ait tadilat işlemlerinin ve ayrıca tavan boyası, yağlı boya ve kartonpiyer uygulamalarının bitirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Masif parke uygulaması öncelikle yapılmalıdır. Laminat / lamine parkeduvar döşenmesi duvar kağıdından sonra yapılabilir. Mekandaki elektrik priz / anahtarları iç aksamlarının takıldığından emin olunmalıdır. Süpürgeliklerin duvar kağıdı uygulamasından sonra yapılması önerilir.

Eğer duvarlarçimento ve alçı sıva halindeyse, 24 saat öncesinden saten alçı macunu uygulanır. Bu işlem duvarı korur ve duvar kağıdı sökülürken duvarın zarar görmesini önler.

Eğer duvarlar boyanmış durumdaysa, duvarlar silinir. Parlak boyalı yüzeyleri zımparalayarak yapıştırıcının daha iyi tutunacağı bir yüzey hazırlanır.

Uygulama son derece kolaydır. Duvar kağıdı duvara yapıştırılırken genelde kural aydınlık kısımdan karanlık kısımlara doğrudur. Bunun anlamı önce pencereli duvarlardan başlayarak iç duvarlara doğru uygulama yapılmalıdır.
Yine burada ilk yapıştırılacak kağıdın duvara tamamen dik doğrultuda uygulanması önemlidir.
Bu açıyı tam olarak yakalamak için bir duvar terazisinden faydalanılabilir.
İlk başlanan köşe eğimini önlemek için ilk boy kağıdın bitiminin düz olmasına dikkat ediniz.
Diğer duvar kağıtları bunu takip edeceğinden ilk duvar kağıdının yapıştırma uygulaması çok önemlidir.
Yere 90 derece tamamen dik bir açıdan yerleştirdiğiniz duvar kağıdını daha sonra duvara iyice yapışmasını sağlayınız.
Bunun için kâğıdın cinsine göre duvar kağıdı ıspatulası veya duvar kağıdı fırçası ile kağıda bastırarak yaymak suretiyle duvar kağıdının duvara iyice yapışmasını sağlayınız.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü