Gergi tavan aydınlatması nasıl yapılır?

Gergi tavan aydınlatması nasıl yapılır hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Gergi tavan günümüzde çok fazla trend olmaya başladı. Gergi tavanlar genellikle ışıklandırması güçlü olmayan yerlerde kullanılırlar ama dediğim gibi son günlerde kullanımı çok fazla arttığı için artık aydınlatması güçlü olan yerlerde dahi odaya ferahlık kattığı ve dizaynı nirvanaya çıkardığı için kullanılmaya başlanmıştır.

Evlerde  artık kullanımı çok fazla artmaya başladı. Özellikle yeni yapılan evlerin neredeyse tamamında gergi tavan kullanılıyor. Gergi tavan daha çok oturma odalarında kullanılıyor. Gergi tavan yaptıran kişilerde avize kullanımında azalmaya gidildiği görülüyor. Gergi tavanın şekline göre gergi tavanın içine, üstüne bir çok yerine led döşendiği için avize ihtiyacı kalmamaktadır. Led ışıklar hem gözü yormadığı gibi hem de ortama güzel bir görüntü oluşturuyor.

İş yerleri küçük olan işletmeler veya şirketlerin bazı odalarında veya bölmelerinde gergi tavan kullanılıyor. Özellikle salonlarda ışıklandırma gerektiren, dekoratif çalışma gerektiren ofislerde tercih edilmektedir. Bazı ofis ve iş yerlerine gideriz gerçekten çok boğuk oluyorlar bunu  yaşamayan yoktur hemen akıllarda canlanır maalesef çok can sıkıcı bir durum hem iş yeri sahibi için hem de müşteriler için iyi olmuyor. Bunlar için en iyi çözüm gergi tavandır.

Led aydınlatmalar alçıpandan yaptırmış olduğumuz ışık havuzunun tavanına gelecek şekilde sıra sıra konmalıdır. Led aralıklarına çok dikkat edilmelidir ki gergi tavanınızda gölge olmamalı ve iyi ışık vermelidir. Şerit led aydınlatmalar çok fazla tavsiye edilmez. Çünkü şerit ledler kısa zaman sonra özelliklerini kaybeder ve verdikleri ışık gücü azalır. Gergi tavanınız zamanla soluk renk olmuş gibi gözükür. Şerit led yerine modül led kullanılmalıdır. Modül ledler 360 derece ışık verir ve dayanıklıdır. Işığı yayma konusunda şerit ledlerden daha iyi ve uzun ömürlüdür.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü