Gergi tavan için led nasıl seçilir?

Gergi tavan için led nasıl seçilir hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

1962 yılında üretilen, açılımı Light Emitting Diode yani Türkçe anlamı ile Işık Yayan Diyot, LED baş harfleri ile adlandırlan bir aydınlatma sistemidir. Kısaca elektrik enerjisini ışığa dönüştüren bu sistem, yüksek ışıklı yarı iletken bir devre elemanıdır. LED aydınlatma tercih etmek birçok anlamda avantajlıdır:

Öncelikle hangi gergi tavan ürününü seçeceğinizi belirlemelisiniz.

Baskılı gergi tavan ürünleri baskı görselini etkileyip renkleri bozmaması için genellikle 6500K değerindeki soğuk beyaz ışık ile aydınlatılmalıdır. Düz beyaz gergi tavan uygulamalarında ise istediğiniz renk sıcaklığına sahip led ürünleri kullanabilir, hatta RGB ledler sayesinde renk değiştiren aydınlatmalar bile yaptırabilirsiniz.

İkinci aşamada aydınlatma ihtiyacınızı belirlemelisiniz.

Mekan direk gün ışığı alıyor mu? Hangi seviyede aydınlatılmaya ihtiyacı var? Işık rengi ne olacak? (Gün ışığı, Beyaz, Soğuk Beyaz)

Günlük kaç saat ışıkların yanması gerekiyor?

Mekanınız sürekli aydınlatılması gereken ürünlerin olduğu bir mağaza ise daha uzun sürelerde, oturma odanız ise makul sürelerde, koridor mutfak vs. ise daha kısa sürelerle yakma ihtiyacı hissedersiniz.

Kullanım ömrü.

Başlangıç maliyeti ucuz ve bağlantılı olarak da kullanım ömrü az olan bir ürünü mü tercih edeceksiniz, yoksa fiyat performans oranı yüksek, uzun yıllar boyu sorunsuz çalışacak bir ürün mü?

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü