Gergi tavan ülkemizde yaygınlaşan dekoratif çalışmalardan biridir. Onlarca farklı çeşidi ve modeli ile birlikte asma tavan ve gergi tavan çeşitleri evlere mükemmellik katmaktadırlar. Bizler de Evde Mimar ekibi olarak gergi tavanların bu harika dünyasını içeriğimizde ağırladık.

Hangi ürünü seçerseniz seçin, bir gergi tavan montajı genellikle sadece marjinal olarak farklılık gösterir. İlk olarak, bazı şeritler eski tavandan birkaç santimetre  (bazen tavanın altında) duvarlara vidalanır. Kumaş şeridin içine sıkıştırılmadan önce, tavan lambaları ve diğer nesneler tavanın altından çıkarılır ve gerekirse yeni aydınlatma için kablolar, transformatörler ve armatürler döşenir ve bu da gergi tavana kolayca entegre edilebilir. Lambaların gergi tavanlara montaj için uygun olduğundan ve yeterli havalandırma gibi tüm güvenlik düzenlemelerine uyulduğundan emin olmak için özen gösterilmelidir .
Daha sonra, montaj talimatlarına göre, gerdirme tabakası, sıkıştırma şeritlerine çevresel olarak dahil edilir. Çoğu gergi tavanlar yuvarlak bir metal spatula veya benzeri ile kelepçeye preslenebilir. Mümkün olduğunca eşit şekilde çalışmak gereklidir. En az bir yardımcı kişi tavsiye edilebilir, ancak montaj çok zor olabilir, çünkü gerginlik için gerekirse kumaşı tutacak kimse yoktur.
Bazıları gergi tavanlar diğerleri asın sonra biraz gevşek olması, doğrudan gergin olan ısı tabancası küçültmek için. Büzülme nedeniyle, malzeme sözleşme yapar ve kesinlikle pürüzsüz ve sıkı olur. Malzemeyi tahrip etmemek için çalışmak çok dikkatli ve sıcaklık limitleri kesinlikle aşılmamalıdır.

 

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü