Gergi tavan yapımı ne kadar sürer?

Gergi tavan yapımı ne kadar sürer hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Gergi tavan günümüzde çok fazla trend olmaya başladı. Gergi tavanlar genellikle ışıklandırması güçlü olmayan yerlerde kullanılırlar ama dediğim gibi son günlerde kullanımı çok fazla arttığı için artık aydınlatması güçlü olan yerlerde dahi odaya ferahlık kattığı ve dizaynı nirvanaya çıkardığı için kullanılmaya başlanmıştır.

Evlerde  artık kullanımı çok fazla artmaya başladı. Özellikle yeni yapılan evlerin neredeyse tamamında gergi tavan kullanılıyor. Gergi tavan daha çok oturma odalarında kullanılıyor. Gergi tavan yaptıran kişilerde avize kullanımında azalmaya gidildiği görülüyor. Gergi tavanın şekline göre gergi tavanın içine, üstüne bir çok yerine led döşendiği için avize ihtiyacı kalmamaktadır. Led ışıklar hem gözü yormadığı gibi hem de ortama güzel bir görüntü oluşturuyor.

İş yerleri küçük olan işletmeler veya şirketlerin bazı odalarında veya bölmelerinde gergi tavan kullanılıyor. Özellikle salonlarda ışıklandırma gerektiren, dekoratif çalışma gerektiren ofislerde tercih edilmektedir. Bazı ofis ve iş yerlerine gideriz gerçekten çok boğuk oluyorlar bunu  yaşamayan yoktur hemen akıllarda canlanır maalesef çok can sıkıcı bir durum hem iş yeri sahibi için hem de müşteriler için iyi olmuyor. Bunlar için en iyi çözüm gergi tavandır.

İlk olarak doğru gergi tavan modeli seçimi yapılmalıdır. (model seçimi tüm faaliyetlerinizin nasıl olacağını belirleyecektir.) Daha sonra led ışıklar güç kaynaklarına uygun bir şekilde yerleştirilmelidir ve güç kaynağının voltaj ayarı uygun bir şekilde yapılmalıdır. Gergi tavan sürecin ışıklandırmanın aynı şiddette gerçekleşmesi için watt ayarının yapılması gerekir. Ana hat burada maksimum 100 watt şeklinde tercih edilebilir. Bu sıarada led bağlama işleminde zıt kutupların doğru şekilde bağlanmasına dikkat etmelisiniz. Sonrasında gergi tavan hazırlanan alçıpan havuza yapılır. Alüminyum izolasyon bandı ile gergi tavan alanı ve profil çerçeve birbirinden ayrılır. Gergi tavan membranı ısıtılır ve profil çerçeve içerisindeki kanallara takılır. Geriye kalanlar alanlarda profil çerçeve ile montajlanarak birleştirilir.

Bu arada, gergi tavana başlamadan önce tavanların beyaz olması gerekir. Diğer renkler ışığı iyi bir şekilde yansıtmadığı için istenilen etkiyi veremezler.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü