Gergi tavan yaptıracaklar nelere dikkat etmeli?

Gergi tavan yaptıracaklar nelere dikkat etmeli hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Gergi Tavan sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne incelenmesi gereken bir sistemdir. Germe Tavan uygulaması dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinir. Eski Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarında insanlar ipek kumaşlardan salon tavanlarına zengin durması için Gergi Tavan uygulaması yaparlardı. Mevcut olanaklarla o günlerde yapılan gergi tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. İpek kumaşlar yeterince gerilemediği için, zamanla sarkmakta ve parlaklığı ilk günkü halini kaybetmekteydi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Gergi Tavan sistemleri de değişti ve günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir seçenek olarak tavan ve duvarlarla ilgili dekorasyon çözümleri arasında yerini aldı. Gergi Tavan hem şık hem de esnek bir yapıya sahiptir. Ayrıca Fiyat avantajı sağlar. Bu yüzden günümüzde tavan ve duvarlara yönelik en çok tercih edilen dekoratif çözümdür.

Gergi Tavan malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir kimyasal bileşimi ve bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir üründür. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radiuslu uygulamalara da olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavan uygulamasını sadece görsel bir yapı yada malzeme olarak düşünmeyin, sağlık ve hijyen ve tasarruf olmazsa olmazları arasındadır.

Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara imkan sağlar.

Halk arasında germe tavan, gergin tavan, ışıklı tavan gibi isimlerle bilinen gergi tavan, dekoratif bir aydınlatma ürünüdür. Çoğunlukla tavan ve duvar dekorasyonunda kullanılan bu ürünler deforme olmayan son derece dayanıklı ve üzerine resim basılabilen ithal bir kumaş türüdür.

Gergin tavan uygulaması yapılmadan önce istenilen ölçüde ve istenilen şekilde alçıpandan yapılan havuz hazırlanır. Devamında alçı ve boya işleri yapılarak havuzun kenarlarına gergi tavan profilleri monte edilir. Bu aşamadan sonra aydınlatma için gerekli olan ledler döşenir ve son aşamadan sonra germe tavan kumaşı ısıtılarak havuza monte edilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü