Gergi tavan yaptırırken tercih edilen firmalar?

Gergi tavan yaptırırken tercih edilen firmalar hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Gergi tavan, duvardan duvara gerilerek, odanın boyutuna ve şekline göre siparişle yapılan ve raylara asılan dokumadan oluşuyor. Bağımsız şekilde uygulanır.Bu sistem bağımsız tavan, yapının tavan döşemesi taşıyıcı strüktürü ile tavan kaplama strüktürünün birbirinden tam ayrıldığı sistemdir…Tavan kaplama strüktürü,hacmi çevreleyen duvarlara monte edilir. Bu tanıma uygun olarak gergi tavan sisteminde, polimer esaslı kaplama malzemesi, ona kılavuzluk eden özel profiller ile taşınır; bu profiller de duvara monte edilir. Böylelikle tavandan bağımsız olarak, istenen formda tavanlar elde edilebilirsiniz.

Gergi tavanların örtü malzemesinin bir çeşit polimerden üretiliyor. Bu polimer,  bir P.V.C. membran olurken, polyester fiber ve poliüretan (PU) olmaktadır. Bu membran özellikteki kaplama malzemesi, duvara ya da tavana monte edilir ve mükemmel bir şekilde düz ve özellikleri değişmeyen bir tavan sağlayarak,aydınlatma elemanları, alarm sistemleri, havalandırma kanalları, vb. diğer tesisat elemanlarını kolaylıkla taşıyabiliyor. Aynı zamanda son derece düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde ediliyor.

Bu malzemeler, hem yeni yapılan binalarda hem de yenileme projelerinde kullanılır.Montajı çok kolaylıkla yapılır ve kısa sürede tamamlanır. Ayrıca kullanım sürecinde gerekli olabilecek bazı tesisat tamiratları, vb. tamiratlar için sökülüp tekrar takılması mümkündür ve hiç zaman almaz. Bir diğer avantajı ise, kullanıldığı mekanlarda ısı ve ses yalıtımına etkisidir. İstenilen her şekle girebilir,malzeme tüm mekanlarda kullanılabilir.
Depreme karşı dayanıklılık özelliği vardır.Çok hafif ve esnektir. Siz gergi tavan seçmekle hayatınız güvence altına almış oluyorsunuz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü