Gergi tavan yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler?

Gergi tavan yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Gergi tavan üretimleri yıllar öncesine dayanıyor. En genel anlatım ile tavana, yan duvarlara veya istenilen bölgeye istenilen görsel ile ışıklandırma yapılması sağlanıyor. Bu ise sadece sıradan bir ışıklandırma yerine göze hoş gelen bir görüntü oluşturuyor. Ana maddesi PVC olan gergi tavan ısıtılması halinde istenilen forma sokulabiliyor. Bu işlemin sonucunda ise tavana çakılmış olan alüminyum profillere gerdiriliyor. Bu şekilde süs, dekor ve aydınlatma amacıyla kullanılıyor. Sadece şık görünüşü olmayan gergi tavan buna ek olarak daha sağlıklı bir ortam sağlıyor. Steril yapısı sayesinde mikropları bünyesinde barındırmıyor. Kolay temizlenebiliyor. Herhangi bir tozlanma durumunda silinebilir yapısı sayesinde kolaylıkla temizleniyor. Esnekliği farklı şekillere girebilmesine ve kişiye özel tasarım yapılabilmesine imkân sağlıyor.

Gergi tavan ev, iş yeri, salonlar olmak üzere birçok farklı alanda kullanılıyor. Özellikle konferans salonlarında ortama hoş bir hava katmak ve görseller ile salonun sıkıcı havasını kırmak için çeşitli baskılı gergi tavan uygulamaları yapılıyor. Aynı şekilde kültür merkezlerinin girişlerinde tanıtım amacıyla baskılı ışıklandırmalar yapılabiliyor. En çok kullanılan yer ise restoran ve kafeler olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz şartlarında tüm kafeler güzel bir manzaraya veya havadan bir yapıya sahip olamayabiliyor. Binalar arasında sıkışmış ve duvar dışında başka bir manzarası olmayan kafeler, restoranlar tavanlarına ve duvarlarına bu uygulamaları yaptırarak ferahlatıcı doğa manzaraları kullanıyor.

Eğer sıradan olan transparan ve parlak renkler içeren lake gergi tavan uygulaması ihtiyaçları karşılamıyorsa geriye baskılı gergi tavan seçeneği kalıyor. Burada ise en önemli faktör görselin seçimi oluyor. Görsel seçiminde birinci nokta ortamın ışıklandırması olmalıdır. Daha aydınlık olan salon ile daha loş olan koridor için aynı görselin seçilmesi yanlış olacaktır. Gün içinde daha fazla ışık alan bir ortama seçiliyorsa daha sadece ve ışığı daha kolay yansıtan görseller seçilmelidir. Bunun aksi durumda ise istenilen model seçilebilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Menü