Hangi Odaya Hangi Duvar Kağıdı Alınır?

Hangi odaya hangi duvar kağıdı alınır hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Duvar kağıdı alırken ürünlerin yıllarca kullanılacağı düşünülmelidir.
Büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda kullanılmalı odanın kullanım amacına göre renk tonları ve desenler seçilmelidir.

Küçük mekanlar genellikle sıkıcı ya da ufak olduğundan dolayı kolaylıkla dekorasyonun yapılamadığı alanlar olarak düşünülür. Ancak küçük mekanlarda uygulanacak birkaç dekorasyon çalışması ile oldukça geniş görünen ve yaşanılası alanlar inşa edilebiliyor. Özellikle küçük mekanlarda duvar kağıdı seçimi yaparak hem daha geniş görünen hem de oldukça aydınlık bir oda elde edebiliyorsunuz.

Koyu renkler ortamda bulunan ışığı da içerisine hapsederek daha karanlık bir ortam hazırlar. Karanlık ortamlar ise kasvetli ve daha ufak bir hal alır. Açık renkler olarak krem, bej, toz pembe gibi tonlar kullanabileceğiniz gibi soft renklerden de tercihlerde bulunabilirsiniz. Açık renkler seçerken üzerinde geniş desenlerin olduğu duvar kâğıtları da tercih edebilirsiniz. Bu odanızı daha dolu ve ferah gösterecektir. Ancak normalden daha derin bir oda hayal ediyorsanız ufak desenlerin olduğu açık renkli duvar kağıtları da seçebilirsiniz.

Duvar kağıdını bir odanın tamamında kullanabileceğiniz gibi, yalnızca bir duvarında ya da belirli bir bölümünü vurgulamak üzere de kullanabilirsiniz. Oturma odası, salon, yatak odası, mutfak, banyo, giriş ya da koridor; duvar kağıtlarını evinizin dilediğiniz bölümünde kullanabilirsiniz. Renk ve model seçiminizi, duvar kağıdını kullanacağınız bölüme göre yapmalısınız.

Yatak odası ve oturma odası için desenli duvar kağıtları yorucu olabilecekken, banyo ya da mutfak gibi bölümlerde bu tip duvar kağıtlarına gönül rahatlığıyla yer verebilirsiniz.

Yoğun gürültü olan bölgelerde, arkası kumaş kaplı vinil duvar kağıtları kullanılır ve bu sayede ses yalıtımı da sağlanmış olur.

Duvar kağıtları aynı zamanda ev dekorasyonunuzun önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, mobilyalarınıza ve yer kaplamalarınıza da uyum sağlamalıdır. Eğer duvar kağıdı kaplaması kullanacağınız bölüm küçükse, dikey çizgili duvar kağıtlarından yardım alarak mevcut mekanı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Tek renk duvar kağıdı tercih edenler ise tavanla aynı renk duvar kağıdı seçerek, benzer bir görünüm yakalayabilir. Son olarak; boyanabilir duvar kağıdı kullanarak, kendi kombinasyonunuzu yaratabilir ve evinize kendi dokunuşlarınızı ekleyebilirsiniz.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü