Sıvalı duvara duvar kağıdı olur mu?

Sıvalı duvara duvar kağıdı olur mu hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Sıvalı duvarlarda, beton sıva yeni nesil ise bu duvara kağıt uygulanmasından herhangi bir sorun yaşanmaz.

Ancak yüzey bol pürüzlü ve eski nesil ise kağıt uygulamasından sonra tatmin edici bir görüntü sağlanamayacaktır.

Bu nedenle yüzey pürüzlerinin uygulamadan önce taşlanması veya zımparalanması gerekmektedir. Düzeltme işlemi sonucunda; yüzeyde oluşan toz, fırçayla temizlendikten sonra sulandırılmış tutkal sürülerek zemin hazırlığı yapılmalıdır.

Pürüzlü bir duvara sahipsiniz ve  yine de duvar kağıt kaplama istiyorsanız ince kuşe kağıda baskı yapılarak çözüm sunulabilir. Görünümü kötü olan ve geçici çözüm arayanlar için bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Pürüzlü duvarları ancak gizlemek için geçici çözüm olarak ince kuşe kağıda özel baskı duvar kağıdı uygulanabilir.

Modern beton duvarlarda sıvalı halinde pürüz durumu yoksa ve duvar temiz ise tüm duvar kağıtları rahatlıkla uygulanır. Maliyetleri daha da artırmamak için bir ustadan destek alınmasında fayda vardır.

Bu gibi duvar yüzeylerine duvar kağıdından evvel duvara alçı yapıldıktan sonra duvar kağıdı yapıştırılması gerekir. Ancak  maliyet artmasın isteniyorsa alçı yapmadan  pürüzlü veya kaba ya da kara sıvalı duvar yüzeyleri  parke zımparalarıyla iyice zımparalanıp kum taneleri dökülüp yüzey pürüzsüz hale getirildikten sonra astar sürülüp duvar kağıdı yapıştırılabilir.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü