Yağlı boya ile boyanmış duvara duvar kağıdı nasıl uygulanır?

Yağlı boya ile boyanmış duvara duvar kağıdı uygulanması hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ARG Gergi Tavan Sistemleri’ne 0532 252 5417 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Birçok ev sahibi boyalı duvarlara duvar kağıdı yapıştırmanın mümkün olup olmadığından şüphe ediyor. Ancak ince işçilik ile bu şüpheler ortadan kaldırılabilir.

Eski kaplama yağ bazlı bir boya bileşimi ile yapılırsa, bu malzeme kendi başına eksfoliye etme özelliğine sahip olduğu için çıkarılması tavsiye edilir. Ek olarak, yapıştırıcının iyi yapışmasını sağlamak zordur.

Sulu emülsiyon mürekkebi de neme duyarlı olduğu için çıkarılmalıdır. Sonuç olarak, tabanı duvar kağıdı tutkalı ile işledikten sonra gecikmeye başlayacaktır. Boya üzerine yapıştırma işlemine izin verilen en iyi seçenek, bir su dispersiyon bileşimi ile kaplı duvarlardır.

Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir.

Farklı boya türleriyle yüzey işlemi teknolojisinde ve sonuç olarak çalışmanın sonucunda farklılık gösterir. Bu nedenle, daha önce duvara hangisinin uygulandığını belirlemek çok önemlidir.

Yüzey hazırlığı için bir ön koşul boya türünün belirlenmesidir.

Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir.
Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir.
Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

Duvarlar için en popüler dekorasyon malzemesi duvar kağıdıdır. Diğerlerine göre daha düşük bir fiyatı var. Onlarla çalışmak hızlı ve kolaydır. Ve elbette, çok çeşitli renk, tasarım ve yapıldıkları malzemeden yararlanırlar.

Yeni bir tasarımla büyük onarımlar yapmak için her zaman duvar kağıdı malzemesi satın alınmaz. Çoğu zaman, tüketiciler çok fazla çaba harcamadan odayı yenilemek ister. Birçok dairede, özellikle mutfaklarda, daha önce duvarlar boya ile kaplanmıştı. Ve şimdi soru ortaya çıkıyor: üzerine duvar kağıdı yapıştırmak mümkün mü? Tabii ki, teknolojiye göre, sıva veya alçıpan ile hizalanmış bir temele yapıştırılmalıdır. Ancak pratikte görüldüğü gibi, boyalı bir yüzeye duvar kağıdı yapmak oldukça başarılı.

Detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü